Торгівля валютою на біржі є улюбленим заняттям як початківців, так і досвідчених трейдерів, яких цікавить заробіток на різниці купівлі та продажу валюти. Рівновага на грошовому ринку визначається різними факторами, тому сьогодні існують різні курси: банківський, біржовий, фіксований, плаваючий і ін. Найбільш чесним і вигідним є біржовий курс, який визначається в умовах торгів валютою.
Функції грошового ринку при біржовому курсі обмежуються встановленням ціни, тому нічий прибуток в неї не входить. Якщо є можливість придбати долари або євро на біржі, то варто нею скористатися.
Як і ким визначається курс валют?
Сьогодні в багатьох країнах застосовуються ефективні інструменти грошового ринку, які стримують обвал економіки, а також дозволяють регулювати курси валют. Найбільше на стан валютного ринку впливають такі чинники:
- Стан економіки країни. У кожній державі попит на ту чи іншу валюту може змінюватися в залежності від інфляції, рівня процентних ставок, стану платіжного балансу та ін. При погіршенні економіки держава залучає іноземні інвестиції, при цьому ціна національної валюти може зростати. І навпаки.
- Довіра до національної валюти. На цей фактор ще впливає поведінка держави на міжнародному рівні.
- Діяльність великих банків і фондів, які поповнюють золотовалютні резерви і купують валюту.
- Війни, стихійні лиха, катастрофи тощо.
- Динаміка цін сировини та інших товарів, які йдуть на експорт.
Крім основних факторів є ряд другорядних факторів, які також формують ціну на валюти в країні і ускладнюють прогнозування крос-курсів.
Від чого залежить біржовий валютний курс?
Біржовий курс хоч і вигідний, однак постійно коливається. Його вартість валюти відрізняється від тієї, яку пропонують банки. Це відбуваються по ряду причин. Наприклад, банки визначають курс тільки раз в день, при цьому вони роблять це таким чином, щоб продати клієнтам валюту дорожче і отримати прибуток.
Біржовий валютний ринок - це місце, в якому можуть вести торги і юридичні, і фізичні особи. На біржовий курс валют впливають:
- інфляції і їх прогнози;
- купівельна спроможність;
- показники ВВП, ВНП, НД тощо;
- політика уряду стосовно національної валюти;
- рівень довіри до тієї чи іншій валюті;
- грошовий ринок попиту і пропозиції.
Біржовий курс встановлюється пропорційно покупної можливості валюти, руху капіталів, кредитів, інвестицій. Завдяки йому можна також порівняти вартість товарів на світовому ринку, оцінити банківські рахунки, а також рахунки приватних осіб і компаній у вигляді іноземної валюти.
Вигода покупки валюти на біржі
Біржовий курс покупки валют найвигідніший в порівнянні з банками, обмінниками, онлайн-ресурсами тощо. Купуючи там ресурси, кожен зможе персонально встановити бажаний курс, після чого потенційні продавці будуть вирішувати, погоджуватися на нього чи ні. Єдине обмеження - сума повинна бути мінімум 1000 доларів. Для біржових торгів потрібно відкрити валютний рахунок, встановити необхідний софт, вибрати брокера і підписати з ним контракт, а також врахувати всі комісії для виведення коштів.
Висновки
Біржовий курс привертає трейдерів, які займаються торгами і отримують з цього прибуток. Співвідношення валют на біржі має вигляд пари, а вартість валюти називається котируванням. Яскравий приклад торгів на біржі - платформа Форекс.