Зараз, як і багато років тому, існує ймовірність того, що ви можете отримати на здачу або ж при обміні валюти фальшиві гроші. Є зразки, які відразу визначити не можна, але в більшості випадків винна звичайна неуважність громадян. Якщо у вас на руках є гривні, рублі, євро, долари, то необхідно вміти відрізняти підроблені й справжні банкноти для того, щоб не опинитися в незручній ситуації. Фальшиві євро можуть відрізнятися відразу за кількома ознаками, які розглянемо нижче.
Як відрізнити фальшиві євро від справжніх?
Існує відразу кілька ознак того, що вам дісталися фальшиві євро:
- не промацуються опуклі написи і зображення на банкноті. Справжні купюри мають рельєфну накатку, яка тактильно відразу ж відчутна. Для порівняння ви можете взяти в руки відразу кілька банкнот;
- не є видимими захисні знаки. Для того, щоб візуально оцінити євро, необхідно купюру піднести на світло і через неї повинні просвічуватися водяні знаки, захисні смуги, які входять до складу паперу, а також інші знаки. На фальшивих EUR всіх ступенів захисту ви не побачите;
- на фальшивих євро ви не побачите мінливого зображення, якщо дивитися на банкноту під певним кутом. Голографічна стрічка вже може бути присутня на банкнотах номіналом 5-20 євро. Для більших банкнот існує голографічне зображення.
Якщо ж у вас немає впевненості після перевірок в автентичності євро, варто використовувати такі способи перевірки банкноти:
- Варто уважніше придивитися до паперу. Сам по собі папір з якої зроблені євро повинна бути жорсткою, шорсткою, але при цьому не повинна сильно гнутися. Тактильно справжні гроші набагато тонше від фальшивих.
- Варто звернути увагу на банківські знаки в кутку банкнот. Якщо уважніше придивитися на світлі знаки повинні складатися в номінал банкноти, яку ви перевіряєте. У підроблених купюр можуть бути візерунки тільки на передній частині, але на світлі номінал ви побачити не зможете.
- На захисної лінії повинен бути присутнім номінал, який добре проглядається на світлі. На фальшивих євро може бути присутнім смужка, проте без номіналу.
- Якщо більш детально вивчити купюру під лупою, то можна побачити написи, які зроблені мікродруком. Це можуть бути цифри, слово "euro" та інші символи. Гроші, які є фальшивими, даної інформації не містять.
- Також перевірити справжність ви можете за допомогою ультрафіолету. Під ультрафіолетовому світлі змінюється колір, написи купюри, а також видні захисні волокна. На фальшивих євро всіх деталей під ультрафіолетом ви не побачите.
Тому якщо вам попалися фальшиві EUR, то необхідно звернутися в поліцію або повідомити в банк.